Strona główna Polecane Wracają całoroczne pociągi na linię Słupsk – Ustka

Wracają całoroczne pociągi na linię Słupsk – Ustka

Po czteroletniej przerwie, Samorząd Województwa Pomorskiego zdecydował o przywróceniu całorocznych połączeń kolejowych ze Słupska do Ustki.

Pomimo niezakończonych jeszcze prac inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę linii kolejowej Polskie Linie Kolejowe S.A., od 15 grudnia 2019 roku w relacji Słupsk – Ustka będzie kursować 14 pociągów w dni robocze oraz 14 pociągów również w relacji Ustka – Słupsk, w soboty i niedziele będzie to po 13 pociągów w każdym kierunku. Przewozy będą obsługiwane przez elektryczny zespół trakcyjny serii EN57, a po zakończeniu prac inwestycyjnych i osiągnięciu prędkości docelowej 100 km/h na linii tej pojawi się nowocześniejszy tabor.

Od dnia 15 grudnia do 31 grudnia przejazdy pociągami w relacji Słupsk – Ustka – Słupsk będą odbywać się bezpłatnie, od dnia 01 stycznia 2020 roku przejazd jednorazowy w relacji Słupsk – Ustka będzie kosztował 5 zł (według taryfy połączenie w dobrej cenie), natomiast bilet miesięczny na trasie Słupsk – Ustka – Słupsk będzie do nabycia w cenie 178 zł.