Strona główna Biznes Wsparcie dla przedsiębiorców w Gminie Potęgowo w związku z koronawirusem

Wsparcie dla przedsiębiorców w Gminie Potęgowo w związku z koronawirusem

Wójt Gminy Potęgowo wprowadza specjalne wsparcie dedykowane przedsiębiorcom. Podjęte działania mają złagodzić finansowe skutki trwającego w całym kraju stanu zagrożenia epidemicznego.

– Ekonomiczne skutki koronawirusa będą odczuwalne jeszcze przez długi okres po epidemii. Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, wiąże się z dużymi utrudnieniami dla samorządów, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców. Wielu właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. W Gminie Potęgowo działamy, podejmujemy decyzje i pracujemy w duchu solidarności – mówi Dawid Litwin, Wójt Gminy Potęgowo.

Przedsiębiorcy z gminy Potęgowo, mogą ubiegać się o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie  podatku od nieruchomości. Planuje się także zwolnienie z czynszu, za okres dwóch miesięcy, dla przedsiębiorców prowadzących działalność w lokalach należących do gminy. Wszystkie decyzje będą podejmowane na podstawie indywidualnie rozpatrywanych wniosków.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z ułatwień, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Potęgowo przez e-mail sekretariat@potegowo.pl lub poprzez platformę ePUAP.