Strona główna Gmina Kępice Kępiczanie pomagają w walce z wirusem i wspierają słupski szpital

Kępiczanie pomagają w walce z wirusem i wspierają słupski szpital

Piotr Szymczak, właściciel kępickiej firmy produkcyjno – handlowej wspomógł swoimi wyrobami działalność słupskich lekarzy i pielęgniarek. Dziś (25 marca), do Urzędu Miejskiego w Kępicach przetransportowano z firmy specjalistyczną odzież ochronną, z przeznaczeniem dla medyków z słupskiego szpitala, którzy zmagają się z trudną sytuacją epidemilologiczną.

– Każdy pomaga jak potrafi. Restauratorzy przygotowują posiłki dla służb medycznych, piekarze dostarczają im pieczywo, a ja dzielę się tym, czym mogę – mówi Piotr Szymczak, właściciel firmy z Kępic. Wśród przekazanych pakietów znajdują się płaszcze ochronne, rękawiczki, czepki, czy specjalistyczne worki na odpady higieniczne. – Musimy sobie wzajemnie pomagać, szczególnie w tak trudnych chwilach. Być może to wkrótce ja, albo najbliżsi będą potrzebować pomocy. Ważna jest odpowiedzialność także za innych – mówi Piotr Szymczak.

Ze względów bezpieczeństwa, odzież ochronna została przekazana do słupskiego szpitala przez kępickich strażaków.

– Jesteśmy niezwykle wdzięczni Panu Szymczakowi za ten gest solidarności – mówi Magdalena Majewska, burmistrz Kępic. – Dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie i z oddaniem angażują się w pomoc w tym trudnym czasie w walce z epidemią – mówi burmistrz. Za okazaną pomoc dziekują także przedstawiciele słupskiego szpitala.

– Dziękujęmy za każdą okazaną pomoc w tym trudnym czasie. Doceniamy inicjatywę mieszkańców i przedsiębiroców z gminy Kępice. Otrzymane wsparcie z pewnością wykorzystamy w codziennej pracy – mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.