Strona główna Gmina Potęgowo Przedszkola w gminie Potęgowo nieczynne do czasu, aż będzie bezpiecznie

Przedszkola w gminie Potęgowo nieczynne do czasu, aż będzie bezpiecznie

Od 6 maja rząd umożliwia samorządom otwieranie placówek przedszkolnych według własnego uznania, przenosząc na nie odpowiedzialność za zdrowie dzieci oraz pracowników. W tej sprawie komunikat do mieszkańców wystosował Wójt Gminy Potęgowo, Dawid Litwin.

Komunikat Wójta Gminy Potęgowo:

W związku z decyzją rządu o możliwości otwarcia od dnia 6 maja 2020 r. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach informuję, iż po skonsultowaniu bieżącej sytuacji z dyrektorami szkół i przedszkola, podjąłem decyzję, że ze względów bezpieczeństwa przywrócenie działalności opiekuńczej placówek przedszkolnych, na terenie Gminy Potęgowo, nie jest możliwe aż do odwołania.

Jest to trudna decyzja, decyzja, za którą odpowiedzialność ponosi samorząd. Jednakże dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, w tym w szczególności tych najmniejszych.

W sytuacji gdy będziemy mieli stuprocentową pewność, że nic nie zagraża dzieciom oraz osobom, które będą się nimi opiekowały otworzymy przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach, o czym Państwa poinformujemy.

Dawid Litwin
Wójt Gminy Potęgowo