Strona główna Kultura Warto studiować HISTORIĘ w Słupsku! Zaprasza Instytut Historii Akademii Pomorskiej

Warto studiować HISTORIĘ w Słupsku! Zaprasza Instytut Historii Akademii Pomorskiej

Kadra o międzynarodowym uznaniu, szeroka oferta zajęć dodatkowych i solidne perspektywy na rynku pracy – Instytut Historii Akademii Pomorskiej zachęca do studiowania w Słupsku!

W Instytucie Historii AP w Słupsku studenci mają możliwość uzyskania pełnego trójstopniowego wykształcenia (licencjat, magisterium, doktorat). Instytut posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia. Pracownicy Instytutu są cenionymi i uznanymi naukowcami w świecie naukowym. Otrzymali prestiżowe granty, stypendia oraz nagrody naukowe (m.in. z Harvard University, Nagroda im. H. Wereszyckiego i W. Felczaka, doktoraty honoris causa) przyznane przez polskie, amerykańskie, kanadyjskie i ukraińskie instytucje naukowe. Publikują w najlepszych światowych wydawnictwach (np. Harvard University Press). 

Kierunek HISTORIA prowadzony w Instytucie od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce (w roku 2019 I miejsce!) Rankingu Perspektyw w kategorii „Ekonomiczne Losy Absolwentów (ELA)”. Oznacza to, że absolwenci HISTORII w Akademii Pomorskiej w Słupsku w porównaniu z absolwentami wszystkich innych uczelni, radzą sobie najlepiej na rynku pracy.

Przy Instytucie działa Koło Naukowe Historyków, które jest najbardziej aktywnie działającym kołem naukowym w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Nasi studenci i doktoranci odnoszą wiele sukcesów naukowych oraz popularyzatorskich (m. in. Nagroda Naukowa Stowarzyszenia Archiwistów Polskich im. Z. Pustuły, finał Konkursu Stowarzyszenia Czerwonej Róży, Konkursu StRuNa).

Ponadto Instytut Historii jest inicjatorem wielu imprez naukowych i popularyzatorskich. Słupski Festiwal Historyczny oraz Noc Kolekcjonerów są wydarzeniami, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Województwa Pomorskiego.

V Słupski Festiwal Historyczny

???V SŁUPSKI FESTIWAL HISTORYCZNY ROZPOCZNIE SIĘ JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK❗️❗️❗️Serdecznie zAPraszamy wszystkich miłośników historii na V Słupski Festiwal Historyczny, który odbędzie się w dniach 9-11 maja br. w Akademia Pomorska w Słupsku oraz Gmina Kobylnica. ?Czekają na Was trzy dni pełne różnorodnych atrakcji, gdzie każdy sympatyk dawnych dziejów znajdzie coś dla siebie! Nie wierzycie❓Łapcie filmik promujący V Słupski Festiwal Historyczny i zajrzyjcie na strony:⬇️⬇️⬇️✔️https://www.dziejeslupska.info/✔️https://www.slupskifestiwalhistoryczny.info/Już bardziej przekonani? ?Zarówno przekonanych, jak i tych trochę mniej zAPraszamy w dniach 9-10 maja br. w mury Akademia Pomorska w Słupsku, a 11 maja br. do Gmina Kobylnica, by na własnej skórze przekonali się, że historia nie jest wcale nudna i że razem z Instytut Historii i Politologii, Akademia Pomorska w Słupsku, Koło Naukowe Historyków AP oraz Gmina Kobylnica mogą poznać jej nieznane oblicza! ?To co? Do zobaczenia w dniach 9-11 maja❗️❗️❗️✌️??

Gepostet von Instytut Historii, Akademia Pomorska w Słupsku am Dienstag, 7. Mai 2019

Instytut Historii tworzą przede wszystkim jego pracownicy, którzy są nie tylko znanymi w Polsce i na świecie naukowcami, ale także wspaniałymi ludźmi. Wszystkie te czynniki przekładają się na przyjazną atmosferę panującą w Instytucie. A wszyscy doskonale wiemy, że właśnie atmosfera, czy to w pracy czy podczas zajęć, ma ogromne znaczenie dla naszego rozwoju, a studia w naszym Instytucie stwarzają naprawdę ogromne możliwości. Zachęcam do studiowania HISTORII w Słupsku, a w razie potrzeby zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na pytania oraz rozwieję wszelkie wątpliwości! – mówi mgr Patrycja Jędrzejewska, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Historii AP, koordynatorka działań promocyjnych z ramienia IH.

W roku akademickim 2020/2021 Instytut Historii proponuje następującą ofertę kształcenia:

HISTORIA (studia I stopnia-licencjackie)

Ścieżki kształcenia:

 • Amerykanistyka
 • Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w urzędzie i firmie
 • Historia chrześcijaństwa
 • Historia nauczycielska
 • Historia regionalna
 • Promocja dziedzictwa kulturowego
 • Wojskoznawstwo

HISTORIA (studia II stopnia-magisterskie)

Ścieżki kształcenia:

 • Archiwistyka z pomorzoznawstwem
 • Historia nauczycielska
 • Historia chrześcijaństwa
 • Historia regionalna
 • Międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze

HISTORIA (studia III stopnia-Szkoła Doktorska)

Zachęcamy do kontaktu:

INSTYTUT HISTORII

Dane teleadresowe:

ul. Arciszewskiego 22a

76-200 Słupsk

tel.: 59 84 05 324

e-mail: ih@apsl.edu.pl/ patrycjajedrzejewska@apsl.edu.pl

Strona internetowa: https://ih.apsl.edu.pl/instytut-historii/aktualnosci

Facebook: https://www.facebook.com/InstytutHistoriiAP/

Instagram: https://www.instagram.com/instytuthistorii_ap/