Strona główna Gmina Potęgowo Pół wieku razem! Małżeńskie „złote gody” w gminie Potęgowo

Pół wieku razem! Małżeńskie „złote gody” w gminie Potęgowo

30 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego ośmiu par z terenu Gminy Potęgowo.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie Jubilatom przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczenia medali, listów gratulacyjnych oraz kwiatów i słodkich upominków  dokonali Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin, zastępca wójta Anna Boniecka, kierownik USC Alicja Walkusz oraz dyrektor GOK Joanna Basiak.

Odznaczenia państwowe otrzymały pary: Danuta i Tadeusz Kozieł (53 lata pożycia małżeńskiego), Janina i Zdzisław Pytkowscy (51), Henryka i Zygmunt Eron (51), Irena i Izydor Zaborscy (51), Henryka i Henryk Labuda (51), Stefania i Mieczysław Nowek (50), Apolonia i Józef Sobolewscy (50) oraz Bożena i Franciszek Leja (50).

Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze, nie zabrakło w tym dniu prawdziwych emocji, wzruszeń, radości i wspomnień sprzed lat. Były życzenia, nie obyło się również bez wspólnych zdjęć,  tradycyjnego „sto lat” oraz wspólnego poczęstunku w postaci kawy, herbaty i tortu.