Strona główna Gmina Potęgowo Szkoła Podstawowa w Potęgowie wyróżniona tytułem Złotej Szkoły Narodowego Banku Polskiego

Szkoła Podstawowa w Potęgowie wyróżniona tytułem Złotej Szkoły Narodowego Banku Polskiego

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych, którego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. W tegorocznej I edycji wzięły udział 394 szkoły podstawowe i średnie.

21 czerwca 2021 r. NBP ogłosił wyniki tegorocznej I edycji konkursu. Wyniki ogłaszał m.in. sam Prezes NBP prof. Adam Glapiński. Szkoła Podstawowa w Potęgowie znalazła się wśród 40 nagrodzonych szkół – laureatów konkursu i oprócz prestiżowego tytułu, otrzyma nagrodę finansową w wysokości 4000 złotych.

Placówka doceniona została w kategorii „Lekcja z ekonomią”. Pojęcia i zadania związane z ekonomią wykonywane były w szczególności na lekcji WOS, matematyce i informatyce. Zorganizowano ponadto trzy eksperckie spotkania z przedstawicielami świata finansów oraz potęgowską debatę o przyszłości finansów osobistych w klasach ósmych. Uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. wprowadzenia w Polsce euro, możliwości inwestycji, zasadności wzięcia kredytu i ryzyka z nim związanego. Lekcje o pieniądzu przeprowadzone zostały również w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.

– Serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji projektu w szczególności Pani Barbarze Kochańskiej oraz Pani Urszuli Zamęckiej. Za lekcję o działaniu giełdy – dyrektorowi szkoły Leszkowi Domaszk. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w ten projekt – mówi Sławomir Hinca , opiekun programu w SP w Potęgowie. – Gratuluję również naszym uczniom, w szczególności Igorowi Żółcińskiemu, Jankowi Müller, Kacprowi Krasowskiemu, Aleksandrze Jagielskiej, Marcie Małek i Piotrkowi Cyganowi, szkolnym ambasadorom projektu – dodaje.

Być może, zdobyta wiedza ułatwi uczniom start w przyszłej karierze, a wśród nich jest przyszły prezes banku, albo minister finansów.