Strona główna Polecane VII Słupski Festiwal Historyczny już za kilka dni!

VII Słupski Festiwal Historyczny już za kilka dni!

Instytut Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z Centrum Marynarki Wojennej w Ustce, Urzędem Miejskim w Ustce oraz Gminą Kobylnica zapraszają na VII Słupski Festiwal Historyczny, który odbędzie się już na początku września!

2 i 3 września odbędzie się konferencja naukowa „Morze, Pomorze i My-na przestrzeni dziejów”. Pierwszy dzień obrad będzie miał miejsce w Centrum Marynarki Wojennej w Ustce i tam prelegenci spotkają się i podyskutują w tradycyjny sposób, czyli stacjonarnie. 3 września natomiast organizatorzy zapraszają do wysłuchania referatów na temat dziejów Pomorza w formie zdalnej, tzn, że będzie można obejrzeć i wysłuchać naukowców, którzy niestety nie mogli pojawić się w Ustce, ale chętnie podzielą się z nami swoimi badaniami! Oczywiście podczas obu dni wstęp na obrady jest wolny.

5 września natomiast na terenie przy Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbędzie się tzw. Piknik Historyczny skierowany do wszystkich mieszkańców naszego regionu i nie tylko! Na miłośników historii będzie czekało wiele ciekawych atrakcji, m. in. grupy rekonstrukcji historycznej, historyczne warsztaty, gry i zabawy, a także pokazy strojów i uzbrojenia z różnych epok. Będzie można odwiedzić wiele stoisk, np. stoisko Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat Uczelni i poszczególnych kierunków studiów, a także stoiska lokalnych rękodzielników, twórców czy producentów. Czas umilą także takie zespoły jak Handszpaki czy Othalan.

Serdecznie zapraszamy na wspólną historyczną podróż!