Strona główna Gmina Kępice Mikołajkowa zabawa dla dzieci w Biesowicach

Mikołajkowa zabawa dla dzieci w Biesowicach

8 grudnia w świetlicy wiejskiej w Biesowicach, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępicach tradycyjnie zorganizowali zabawę mikołajkową dla 70 dzieci, z rodzin objętych pomocą i wsparciem Ośrodka.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. dekorowanie pierników upieczonych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępicach pod kierunkiem pani Danuty Chlib. Dzieci miały możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć w foto budce Pani Aleksandry Dąbrowa, kolorowania świątecznych rysunków czy malowania twarzy przez panią Darię Sieradzką. Uczestniczyły w
konkurencjach sportowych rozgrywających się pomiędzy trzema drużynami.

Dla uczestników zabawy został przygotowany słodki poczęstunek oraz wata cukrowa i popcorn. O przyjemną atmosferę zadbała Pani Katarzyna Palka, która zaśpiewała kilka świątecznych piosenek. Dzieci miały również przyjemność podziwiać występ taneczny przygotowany przez Panią Sylwię Ziemską i Panią Dorotę Krumplewską z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kępicach.

Kulminacyjnym punktem zabawy były odwiedziny świętego Mikołaja z Laponii, który wspólnie z dziećmi uczestniczył w zabawie i wręczył każdemu dziecku prezenty w postaci artykułów cukierniczych i szkolnych. Każde dziecko otrzymało pamiątkową fotografię z Mikołajem. Tradycyjnie pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pożegnali dzieci kolędą „Jest taki dzień”.