Strona główna Gmina Kobylnica Świąteczne odwiedziny kobylnickich strażników

Świąteczne odwiedziny kobylnickich strażników

Były emocje i ogromne wzruszenie, czasem nawet łzy szczęścia. Strażnicy gminni z Kobylnicy, wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, odwiedzili grupę najmłodszych mieszkańców, by wręczyć im świąteczne prezenty. W paczkach znalazły się zabawki, przybory szkolne, artykuły papiernicze i słodycze. Wszystko to udało się zebrać w trakcie akcji „Strażnicy Dzieciom”.

– Przez kilka tygodni, w specjalnie wyznaczonym punkcie, który znajdował się w siedzibie strażników, pojawiały się kolejne osoby, które zdecydowały się wesprzeć nasz pomysł i podarować upominek dzieciom – mówi Piotr Der, komendant Straży Gminnej w Kobylnicy.

Spora liczba zabawek, gier planszowych, maskotek, słodyczy i artykułów papierniczych wypełniła wnętrza świątecznych torebek przygotowanych przez strażników. We wtorkowe popołudnie paczki trafiły do najmłodszych. Jak przyznają sami strażnicy, prezenty sprawiły ogromną radość dzieciom i ich rodzicom. Uśmiechy na twarzach obdarowywanych osób były natomiast największą nagrodą dla osób zaangażowanych w organizację całej akcji.

Akcja „Strażnicy Dzieciom” organizowana jest cyklicznie, od 2015 roku, przez Straż Gminną w Kobylnicy.