Strona główna Gmina Słupsk Urzędnicy stworzyli Klub Morsa Gminy Słupsk

Urzędnicy stworzyli Klub Morsa Gminy Słupsk

Klub Morsa Gminy Słupsk
Klub Morsa Gminy Słupsk

W związku z coraz większą popularnością zimowych kąpieli z inicjatywy pracowników Urzędu Gminy Słupsk zawiązany został nieoficjalny Klub Morsa Gminy Słupsk.

Mimo że działa on stosunkowo niedawno to zrzesza nie tylko pracowników Urzędu Gminy Słupsk, ale także radnych oraz przyjaciół gminy. Do klubu morsa może wstąpić każdy, nie jest pobierana żadna opłata czy składka. Wymagany jest jedynie dobry humor i chęci.

Morsowanie niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, począwszy od zwiększenia odporności organizmu, poprawie wydolności układu sercowo-naczyniowego oraz krążenia. Zimowe kąpiele wpływają na lepsze ukrwienie skóry oraz szybszą regenerację i odżywienie organizmu. Pomagają również przy chorobach dermatologicznych i alergicznych, a także przy odchudzaniu.

Morsowanie odbywa się zazwyczaj w niedzielę o godzinie 12:00 przy trzecim molo na plaży zachodniej w Ustce.

– Wszystkich, którzy chcieliby spróbować zimowych kąpieli zapraszamy 24 lutego 2019 r. o godzinie 12:00 – zbiórka na parkingu przy trzecim molo na plaży zachodniej w Ustce – zachęcają organizatorzy.

Wskazane jest żeby zabrać ze sobą ręcznik, czapkę, rękawiczki, skarpetki lub buty neopranowe i koniecznie pozytywne nastawienie.

Więcej informacji w Urzędzie Gminy udziela Ewelina Urban, tel. 59 842 84 69 w. 50