Strona główna Gmina Kobylnica Historyczny sukces siatkarzy kobylnickiego Piasta

Historyczny sukces siatkarzy kobylnickiego Piasta

Piast Kobylnica - siatkarze juniorzy

Na turnieju ćwierćfinałowym walkę o mistrzostwo Polski juniorów zakończyli siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast Kobylnica. Mimo że zespół pożegnał się z dalszą rywalizacją, to sam udział w tym etapie rozgrywek można uznać za ogromny sukces. 

W dniach 21 – 24 lutego 2019 roku, w Policach odbył się turniej ćwierćfinałowy w walce o mistrzostwo Polski juniorów w siatkówce. 

– Po raz pierwszy w historii gminnej siatkówki nasza drużyna rywalizowała na takim poziomie rozgrywek. Naszym zawodnikom w swojej podgrupie przyszło się zmierzyć z drużynami z Warszawy i Olsztyna. Jak się później okazało, były to dwie najlepsze drużyny całego turnieju. Niestety w meczach z bardzo mocnymi przeciwnikami zawodnicy Piasta byli w stanie nawiązać walkę tylko w jednym secie – wyjaśnia Michał Huzarski, szkoleniowiec Piasta.

Obydwa mecze zakończyły się gładkimi zwycięstwami rywali 3:0. Po dwóch porażkach siatkarzom z Kobylnicy przyszło walczyć jedynie o 5. miejsce w turnieju, a przeciwnikiem była drużyna MGOKIS Praszka, która równie gładko przegrała swoje mecze grupowe. W tym spotkaniu zawodnicy Piasta zagrali bardzo dobre zawody, kontrolując mecz od początku do końca i ostatecznie zwyciężyli 3:0. 

– Pozostał niedosyt, jednak poziom drużyn grających w ćwierćfinałach był bardzo wysoki i cieszy fakt samego udziału. Ostatecznie zawodnicy z Kobylnicy zostali sklasyfikowani na miejscach 33-40 w Polsce – podkreśla Huzarski.

Z turnieju w Policach do półfinałów MP awans uzyskały drużyny KS Metro Warszawa oraz AZS UWM Olsztyn. Trzecie miejsce zajęli gospodarze SMS Maraton Police, a czwarte padło łupem drużyny KS Błękitni Ropczyce

Skład drużyny Piasta w całym turnieju: Krystian Skwierawski, Dawid Głodowski, Filip Kunysz, Sebastian Bielecki, Krystian Urbański, Marcel Wolak – libero oraz Kacper Michalkiewicz, Michał Solarczyk. Drużynę prowadził Michał Huzarski.