Strona główna Gmina Słupsk XIV Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

XIV Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Jezierzyce
Autor zdjęcia: Jan Maziejuk

9 marca br. w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach zorganizowano XIV Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. W rywalizacji uczestniczyło siedem kół z pięciu gmin powiatu słupskiego.

Celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska wiejskiego w powiecie słupskim i województwie pomorskim, popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców i kultywowanie tradycji. 

Po przeprowadzeniu pięciu konkurencji i podliczeniu punktów najlepsza okazało się Koło Gospodyń Wiejskich Głobino-Stanięcino, któremu przyznano Grand Prix i czek w kwocie 3000 zł. Nagrodę wręczył Paweł Lisowski, Starosta Słupski

Oprócz zwycięzców w zmaganiach udział wzięły koła z Barcina, Kobylnicy, Łebienia, Kępic, Jezierzyc i Stowięcina. Wszystkie one musiały się zmierzyć z następującymi konkurencjami: produkt tradycyjny – śledzie marynowane w oleju; tablica – „1918-2018 My Polacy”; moda – „otulona kwiatami”; scena kabaretowa – „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło”; piosenka z inscenizacją – „O mojej mamie”.

Zwycięskie KGW ma reprezentować powiat słupski podczas XVI Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który zaplanowany jest na maj w Żukowie.

Organizatorami zmagań powiatowych byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, PODR Oddział w Słupsku, gmina Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupska oraz powiat słupski. Pieniądze na Grand Prix przekazało Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. (CER)