Strona główna Gmina Słupsk Wybiorą najlepszą pomorską palmę wielkanocną – konkurs w Swołowie

Wybiorą najlepszą pomorską palmę wielkanocną – konkurs w Swołowie

Palmy Wielkanocne - Muzem w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk ogłaszają VII Pomorski Konkurs na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.

Konkurs jest otwarty, skierowany do wszystkich zainteresowanych. Zgłaszane do konkursu palmy mogą stanowić zarówno pracę indywidualną, jak i zbiorową, a składać je mogą osoby indywidualne, sołectwa, koła gospodyń wiejskich i inne stowarzyszenia działające na terenie Pomorza. 

Palmy z wypełnioną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie do 14 kwietnia do godz. 12.30. W Konkursie przewidziane są nagrody pieniężne.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 14 kwietnia 2019 roku na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie w czasie imprezy folklorystycznej „Niedziela Palmowa”, na którą już dziś serdecznie zapraszamy. Podczas Niedzieli Palmowej w Swołowie odbędzie się również Jarmark Wielkanocny oraz pokazy i warsztaty Wielkanocne (malowanie pisanek, wykonywanie baranków wielkanocnych z masy cukrowej i wiele innych). Wstęp na wydarzenie i do muzeum tego dnia będzie bezpłatny.

Tradycje i zwyczaje wielkanocne pomorskich wsi to różnorodna, złożona i bogata historia. To historia tradycji przywiezionych z różnych zakątków Polski, tradycji niezwykle interesujących ale coraz bardziej odległych, ulegających przeobrażeniu i niejednokrotnie zapomnieniu. Udział w Konkursie na Wykonanie Palmy Wielkanocnej oraz obchody Niedzieli Palmowej w Muzeum w Swołowie będą znakomitą okazją do zagłębienia się w symbolikę oraz charakter obrzędowości wielkanocnej. Pomogą nam poznać i lepiej zrozumieć zarówno te dawne, pielęgnowane przez wiele pokoleń, tradycje i zwyczaje, jak i te, które tworzymy dziś.

Wszelkie informacje na temat Konkursu udzielane są w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie pod numerem telefonu: 608 142 690 lub (59) 811 94 10. Sekretarzem Konkursu i osobą do kontaktu w jego sprawie jest Anna Uszyńska, adiunkt Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.  Regulamin Konkursu i Karta zgłoszenia do pobrania w załączniku.

Szczegóły dotyczące udziału w Konkursie zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej Muzeum: http://www.muzeum.swolowo.pl/aktualnosci.html