Strona główna Gmina Potęgowo Strategiczna inwestycja w Potęgowie. Trwa całkowita przebudowa jednej z głównych ulic

Strategiczna inwestycja w Potęgowie. Trwa całkowita przebudowa jednej z głównych ulic

Przebudowa ulicy Szerokiej w Potęgowie

Zgodnie z planem przebiegają prace związane z rozpoczętą w tym roku przebudową ulicy Szerokiej w Potęgowie. To jedna z głównych ulic w miejscowości. Po remoncie zapewni m.in. bezpieczny dojazd do szkoły podstawowej.

Przebudowany zostanie odcinek od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Darżyńską przy szkole o długości 650 mb. Zadanie jest wielobranżowe, w jego zakres wchodzą oprócz robót drogowych również wymiana sieci wodociągowej i sanitarnej, budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Zaplanowano też budowę chodnika, ciągu pieszo-rowerowego, zatoki autobusowej i parkingu.

– To duża inwestycja, bardzo ważna dla naszych mieszkańców, ale także osób odwiedzających Potęgowo i gminę. Budowa jest dość skomplikowana, na placu pracuje wiele firm odpowiedzialnych za różne elementy projektu. Cieszy nas szybki postęp realizacji, mamy nadzieję jeszcze w tym roku oddać ulicę do użytku – mówi Dawid Litwin, wójt Gminy Potęgowo.

23 maja dokonano pierwszego odbioru częściowego robót. Wykonane zostały częściowo roboty sanitarne, tj. budowa sieci kanalizacji sanitarnej deszczowej i wodociąg. Rozpoczęto też budowę chodnika oraz parkingu przy szkole. Stopień zaawansowania robót ocenia się na 5% wartości zadania. Zgodnie z umową odebrane zostały roboty na wartość 287.328,00 zł. Cała inwestycja będzie kosztować niemal 4,3 mln złotych. Wykonawcą zadania jest firma Strabag Sp. z o.o.