Strona główna Gmina Główczyce Wigilia dla starszych i samotnych w gminie Główczyce

Wigilia dla starszych i samotnych w gminie Główczyce

16 grudnia w hali sportowej w Główczycach odbyło się wyjątkowe spotkanie wigilijne dla Osób Starszych i Samotnych, na które przybyło ponad 300 gości! Po przemówieniach i życzeniach Wójt Gminy Główczyce, Danuty May, oraz wspólnej modlitwie którą poprowadził ks. Stanisław, wszyscy zebrani zostali zaproszeni do wspólnego przełamania się opłatkiem.

Przy wigilijnych potrawach zgromadzeni mogli podziwiać przygotowane występy oraz poczuć radosną atmosferę świąt. Ten szczególny wieczór uświetniły jasełka przygotowane przez Szkołę Podstawową w Pobłociu, których ciekawa dekoracja sceniczna oraz porywający występ przybliżył historię biblijnej rodziny.

Dodatkowymi atrakcjami było wspólne śpiewanie kolęd wraz z lokalnym Zespołem Ludowym Klęcinianki, Kołem Gospodyń Wiejskich ze Stowięcina oraz dziećmi i młodzieżą z sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury oraz wysłuchanie świątecznych wierszy wyrecytowanych przez naszą lokalną poetkę – Panią Emilię Zimnicką. W holu można było podziwiać piękne stroiki przygotowane przez dzieci i opiekunów z wszystkich świetlic wiejskich gminy Główczyce oraz prace nagrodzone w konkursie na Najpiękniejszą rodzinną szopkę bożonarodzeniową.

Wydarzenie to odbyło się dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz wsparciu licznych sponsorów.