Strona główna Gmina Kobylnica Dwie dekady Granitu Kończewo

Dwie dekady Granitu Kończewo

Dwie dekady Granitu Kończewo
Fot. Henryk Majdański

Od dwudziestu lat na piłkarskiej mapie Pomorza widnieje Klub Sportowy „Granit” Kończewo. 27 lipca, byli i obecni piłkarze, wspólnie z działaczami, świętowali jubileusz działalności. Uroczyste spotkanie było także okazją do uhonorowania osób, które przyczyniły się do powstania i funkcjonowania zespołu.

Klub Sportowy „Granit” Kończewo założony został 11 czerwca 1999 roku za sprawą inicjatywy podjętej przez ówczesnego radnego Rady Gminy Kobylnica Michała Jadłowskiego. W skład pierwszego zarządu, oprócz inicjatora, który został również kierownikiem i trenerem, weszli: Kazimierz Kłak (prezes), Piotr Klawikowski (skarbnik) i Tadeusz Wąsowicz (członek zarządu). Jako logo klubu przyjęto piłkę, na której widnieje łeb konia, co stanowić ma nawiązanie do nazwy rodzimej miejscowości – Końćzewo. Nowo powstała drużyna swój pierwszy mecz rozegrała już dziewięć dni po założeniu. W spotkaniu towarzyskim „Granit” wygrał z „Sokołem” Kuleszewo 4:2. 

Między innymi te akcenty przywołano w czasie uroczystego spotkania z okazji jubileuszu 20 – lecia działalności. W świetlicy wiejskiej w Sierakowie pojawili się byli i obecni piłkarze, kibice oraz działacze związani z klubem. 

Do rąk siedmiu osób, które aktywnie włączyły się w proces tworzenia i funkcjonowania klubu, powędrowały okolicznościowe statuetki. Wśród nich znalazł się Dariusz Wąsowicz, który wybrany został najlepszym zawodnikiem. Tytułem najlepszego strzelca wyróżniono natomiast Piotra Jadłowskiego. Najwięcej meczów ligowych w barwach „Granitu” rozegrał Krzysztof Piskuła. 

Spotkanie z okazji jubileuszu działalności klubu połączono z obchodami 20 – lecia pracy trenerskiej Michała Jadłowskiego. Zdecydowaną większość czasu, bo aż 16 lat, spędził on w klubie z Kończewa. W swoim trenerskim portfolio ma także pracę w charakterze szkoleniowca Słupi Kobylnica i Diamentu Trzebielino.