Strona główna Gmina Główczyce Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach już po generalnym remoncie

Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach już po generalnym remoncie

Piątek 18 października był wyjątkową datą dla wszystkich tych, którzy czekali na oficjalne otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach po dwuletnim remoncie.

Ponad 150 osób pojawiło się, by uczestniczyć w doniosłym wydarzeniu. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli władz gminy, mieszkańców oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych ośrodków kultury i bibliotek.

Rozpoczęto od tradycyjnego przecięcia wstęgi, którego dokonali wicewójt Rafał Teterka, przewodniczący rady gminy Arkadiusz Kwiatkowski oraz dyrektor GOK Paweł Żmuda oraz symbolicznego poświęcenia obiektu przez proboszcza ks. Grzegorza Stępniaka.

Następnie zgromadzeni goście mogli obejrzeć wystawę prac węglem i ołówkiem namalowanych przez artystkę z Główczyc – Joannę Kos oraz wysłuchać koncertu najlepszych przebojów Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Daniela Erdanowskiego przy akompaniamencie Rafała Przybyło.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla wszystkich którzy swoją pracą i obecnością przysłużyli się do doprowadzenia prac remontowych do szczęśliwego końca. Była to również okazja by podziękować pracownikom i dyrektorowi ośrodka kultury za codzienny trud, jaki podejmują na rzecz krzewienia kultury w Gminie Główczyce.